ALÜMİNYUM EKSTRÜZYON SİSTEMLERİ
SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Türkçe English

 Tel: 0 212 858 22 03 Faks: 0 212 858 22 04
 
 
Ana Sayfa Ekstrüzyon Sistemleri Servis & Destek Referanslarımız Hakkımızda İletişim

Hakkımızda

Firmamız 25 yıllık alüminyum ekstrüzyon tecrübelerimiz ile 2011 yılında kurulmuştur. Alüminyum profil üretiminde puller olmadığı dönemlerde, kıskaç ile profiller çekilirdi. Bu dönemde tespit etmeye başladığımız ve her noktada yaşadığımız sorunlarla, elde ettiğimiz tecrübelerimizi zamanla geliştirdik. Makine tasarım bilgimiz ile tecrübelerimizi birleştirerek ürettiğimiz yenilikleri alüminyum profil sektörünün hizmetine sunmaktayız.

Sürekli artan talepler nedeni ile alüminyum profil ekstrüzyon sektöründe bilgi, tecrübe ve yeniliklere ihtiyaç vardır. Firmamız bu ihtiyaçlar doğrultusunda kurulmuştur.

Alüminyum profil, pres ve uygun kalıptan sonra; operatör ve konveyör sistemleri ile baş başa kalıyor. Operatörler geri kalmış teknoloji ve sorunlu makineler ile uğraşırsa; çıkan profili kontrol edemez ve sorunlar bu noktada başlar. Bu nedenle çalışmalarımızı profil konveyörü konusunda yoğunlaştırdık.

Sistemlerimiz taklit edilmeden, tamamıyla Türkiye’de üretilmektedir. Yeni tasarımlarımız ile tamamen Türk Malı ekstrüzyon profil hatlarının Alkoneks çatısı altında üretilmesinin zamanı gelmiştir.

Şu anda pres çıkışından, testere çıkışına kadar olan her istasyonu üretiyoruz.

Sektöre Kazandırdığımız En Büyük Yenilik, Sıcak Billet Fırçalama Sistemidir.

Alüminyum oksit 2000 vickers sertliğindedir. Aslında metal aşındırma ve kumlama işlerinde kullanılan sert bir malzemedir. Alüminyum profil üretiminde kalıptaki aşınmaların, en önemli sebebi ısıdan sonra alüminyum oksittir. Kalıp yüzeyleri aşınmadığı zaman, eloksal işleminden sonra profil yüzeyleri çok daha düzgün olmaktadır.

Billet yüzeylerinde, aşağıda sıraladığımız sebeplerden dolayı alüminyum oksit (Al²O³) oluşmaktadır.

  • Billet dökümü esnasında su ile soğutma sebebiyle,

  • Homojen fırındaki ısı sebebiyle,

  • Ortam şartlarındaki oksijen ve diğer gazların alüminyum ile etkileşmesi sebebiyle,

  • Elverişsiz taşıma ve depolama şartlarında oluşan tozlanma ve diğer etkenlerden dolayı,

  • Ekstrüzyon öncesi tav fırınında.

Sıcak billet fırçalama makinesinin tasarımını ve üretimini kendimiz yapmaktayız. Kullandığımız teknolojide fırçalama işlemini bilgisayar teknolojisine taşıyarak PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) kontrolü ile uygulanabilir hale getirdik.

Referanslarımızda aktif olarak ürettiğimiz bu sistemin çalışmakta olduğu yerler bulunmaktadır.
 

Ana Sayfa   |  Ekstrüzyon Sistemleri  |  Servis & Destek  |  Referanslarımız  |  Hakkımızda  |  İletişim

Alkoneks Alüminyum Ekstrüzyon Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır

alüminyum ekstrüzyon sistemleri alüminyum profil sıcak billet fırçalama profil soğutma sistemleri konveyör kolları puller profil çekme makinesi profil germe son kesim testeresi testere hattı rulo fırçalama sistemi hidrolik manyetik piston